mushow kitestore
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
  • header pic
Mushow Kitestore
forum/poslední
comments/poslední
bazar
Návštěvy
TOPlist

SLINGSHOT RPM 2018 - PRVNÍ ZKUŠENOSTI

Navigace: mushow.cz / News / SLINGSHOT RPM 2018 -..

NOVÝ SLINGSHOT RPM - PRVNÍ ZKUŠENOSTI

Koncem září jsme opět odjeli do zaslíbeného Řecka. Tentokrát byl výlet o to očekávanější, že před odjezdem dorazila zbrusu nová várka Slingshot RPM 2018. Většina zasvědcených kiterů přesně ví o co jde. Poslední modely se povedly maximálně a lákadlo vyzkoušet model 2018 v Řecku, kde jste na vodě prakticky každý den, bylo převeliké. Pojďme si tedy popsat, co jsem o nových ár-pí-emkách zjistil. Info zde máte z první ruky a pokud si budete chtít nový kite osobně proklepnout, nové RPM je pro vás připraveno každý větrný den na MKB. 

Popis vlastností 

Nebudu se zde zmiňovat o kvalitě zpracování, to zůstalo již tradičně na vysoké úrovni. Dizik kitu na vodě, prostě whááu!

Pojďme ale k vlastnostem, které již tak byly na modelu 2017 vymazlené skoro k dokonalosti. Jenže když je něco skoro dokonalé, může to být ještě dokonalejší, že ano?! :)

Co se tedy na kitu zlepšilo? První z věcí, která zajímá každého wakestylera je – POP! Řekli byste, že nemůže být lepší? No tak to se těšte na RPM 2018! Nebudu zde vypouštět fantasmagorie, o kolik procent se tato vlastnost zlepšila, to si každý musí vyzkoušet sám. Já jen ihned poznal, že kite vás do triku kopne mnohem více a razantněji, než předchozí model. To má za následek také mnohem lehčí přechyt ráhna při HP tricích, kdy máte mnohem volnější ráhno. Řekl bych, že v této vlastnosti se RPM velmi přiblížilo Fuelu. Další věcí, která se u wakestylu hodí, je cestování kitu k vodě ihned po odrazu. To má opět za následek daleko jednodušší přechyt a jistější landing. Má úspěšnost odjetých triků šla někde na 80-90% a to i po větší dvacetidenní přestávce!

Další vynikající vlastností, která šla hore, je stoupavost. Vyzkoušeno u velikosti 11 a 14. Výborná zpráva, když si uvědomíte, že po každém triku potřebujete nastoupat z5 ztracenou výšku. 14ka navíc stoupe výborně i s úplně povoleným depowerem, což, jak jistě uznáte, je u větších kitů vždy trochu problém. Sílu v kitu si tedy dávkujete, aniž byste tím přišli o drahocenou stoupavost.

Poslední z věcí, kterou jsem ocenil, je rozsah. I zde se stává, že začnete na 14ce a během sešny přifukuje. Vyzkoušel jsem tedy kite neměnit za menší, ale vydržet se 14kou. Se zataženým depowerem sic vše rychleji odsýpalo, nicméně odjetost jednotlivých triků se nezměnila! Vynikající zjištění!

Výkony jednotlivých kitů zůstaly zhruba na stejné úrovni. Konstrukce ráhna zůstala nezměněna.

Možná se zdá, že kite je dle popisu dokonalý a přijde nějaké ale. Já žádne ale za těch 10 dní, co jsme tady, nenašel. Třeba ještě něco příjde, nebo nějaké „ale“ najde někdo jiný. Pár kitů již po republice běhá, tak uvidíme!

 

 

Mějte se krásně a v nadcházející "vodní" sezóně se na vás těším na MKB!  <3

Switch

Vložil: admin, 05.03.2018

Komentáře


Žádné komentáře.

Nový komentář:

anketa

Pokud SLINGSHOT, zvažuji koupi...
MKB info
?>
login


Registrace

Zapomněli jste heslo?

Partners

design & web puradesign logo - web. stránky

rss newsNewsrss forumForum

Kontakt | Copyright © 2001-2019 Mushow.cz

mushow on facebook