mushow kitestore
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
Mushow Kitestore
forum/poslední
comments/poslední
bazar
Návštěvy
TOPlist

SNOWKITING TOP SPOT - RYŽOVIŠTĚ

Navigace: mushow.cz / Spot reports / SNOWKITING TOP SPOT..

Kdo toto místo, jako stvořené pro snowkiting, jednou navštíví, vrací se sem znovu a znovu. Ryžoviště každého z riderů ohromí svou velikostí i růzonorodostí terénu, skvělými sněhovými podmínkami a luxusně stálým větrem ze všech směrů. Tento snowkiting spot první velikosti byl objeven ve velkém poměrně nedávno a získává stále více příznivců. V čem je tento spot tak vyjímečný?

 

Nekonečné pláně a stálý wind - snowkiting top spot Ryžoviště

TERÉN

Terény kolem vesničky Ryžoviště jsou určitě nejrozlehlejšími plochami pro snowkiting v ČR. Spot je tvořen téměř výhradně pastvinami s travnatým povrchem, což umožňuje provozování snowkitingu již od minimální vrstvy sněhové pokrývky. Žádné šutry, jen tráva, což šetří váš board či lyže.

Z Ryžoviště směrem k Břidličné se táhne údolí, které rozděluje celý spot na dvě části. Říkejme jim např západní a východní spot, podle toho, na kterou stranu jsou jednotlivé svahy orientovány.

Západní spot, megarozlehlý terén, funguje při JZ, Z, SZ větrech, jižní a severní wind, díky údolí, potom funguje na obou spotech. Na západním spotu si užijete všechny druhy ridingu. Pokud vyznáváte jízdu ve zvlněném až kopcovitém terénu, vyřádíte se zde dokonale. Vysoké skoky, polety do údolí, vše je možné v bezpečné a rozlehlé ploše. Na spotu je množství terenních vln, lesnatých ostrůvků a jiných libůstek, které dodávají pojezdu na zajímavosti, ale i na obtížnosti. Jde tak o suprový cvičák před pojezdem ve vysokých strmých horách.

Pokud však začínáte, nebo vyznáváte freestyle a wakestyle na rovnějším povrchu, není nic jednoduššího, než vyjet z údolí na plošinu nad Ryžovištěm. Rozlehlost vám doslova vyrazí dech. Nekonečné pláně prašanu jsou jen vaše. Pokud jste unaveni, můžete využít zastřešené odpočívadlo s lavičkama a nádherným pohledem do údolí. Přitom čučíte na ridery svištící z hřebene dolů. Prostě parádička!

 

Všude přítomný powder dává pojezdu jedinečnou atmosféru
Malá část západního spotu. Viditelných max tak 5%. Obrovské pláně za horizontem...
Část východního spotu. Zde na hřebenu je při S, SV a V větrech wind nejsilnější.
Na Praděd je z Rýže opravdu blízko.

Východní část spotu si se západním v ničem nezadá, ba naopak! Ideální směry větru jsou zde SV, V, JV a znovu jižní a severní wind. Rozlehlost a členitost terénu je tady ještě monstróznější, než na západě. Po výjezdu z údolí na plošinu se vám o5 zatají dech. Rozlehost terénu je masakrózní. Svištíte po rovince v kupách prašanu a najednou vidíte jenom hranu. Dostáváte se do nejprudší části spotu, kde při S-SZ windu brutálně polítáte. Polet je přitom bezpečný (samozřejmě pro znalé věci:), protože přistávací plocha je naprosto bez překážek. Jste na další megarozlehlé ploše tvořené kotlem a okolníma svahama. Je to asi největrnější místo na spotu. Pokud na celém spotu fouká např 5m/s, zde, díky nafukujícímu se windu do kopce, bude fučet minimálně o 3m/s více. Celý východní spot můžete objet dokola, což skýtá možnost pro luxusní backcountry snowkiting. Pokud je na plošině nahoře sníh vyfoukaný do nepříjemných zubů, mužete si být jisti, že na přilehlých loukách v nižších částech spotu bude krásný powder flat z nafoukaného prašanu.

 

Poletových spotů je na Rýži něúrekom. Foto ze západního spotu...
Jednotlivé hřebeny východního spotu, kde si hračičkové přijdou na své...
Skleenik užívající si powderu na východním spotu...
Při backcountry freeridu studium místní fauny a flóry možné:)

Výhoda dvou naopak orientovaných spotů (západní a východní svahy), spočívá taky v tom, že pokud fučí silný SV-V wind, všechen prašan budete mít na západních kopcích západního spotu a naopak. Takže prašánek si tady vždy najdete. Samozřejmě za předpokladů, že nějaký napadne:) Pravděpodobnost dobrých sněhových podmínek je ale v Jeseníkách dosti vysoká.

RIZOTO POWDER VIDEO

VÍTR

Vítr je další z luxusních záležitostí tohoto spotu. Díky nadmořské výšce okolo 700m.n.m a absenci vyšších kopců v okolí, je zde wind stálý jak na řeckých termických spotech. Samozřejmě pokud nezajedete za terénní vlnu, nebo lesík. Díky „díře“ mezi pohořím Jeseníků a Beskyd, je zde stálý průvan. Wind tady funguje opravdu 6 dní v týdnu. Nejčastější a frekventovaný směr je zde JZ, který je usměrnován do průrvy i při jižním, jihovýchodním, nebo západním proudění. Dalším nejčastějším směrem je zde SV, který zde kvalitativně funguje podobně jako JZ směr. Díky rozlehlosti a členitosti terénu ale není problém na Rýži jezdit na jakýkoliv sněr větru.

 

Mushow SNK Haus je umístěn přímo na spotu v lesejku. Vylezete z baráku, kopnete kite a jedete...
Ubytko v luxusu, míst omezeně:)
Výhled z baráku přímo na východní spot. Západní hned za plotem...

Co se počáska týče, díky stálému průvanu se na spotu jen vyjímečně setkáte s mlhou. Veškeré mraky pohlcují hory kolem Pradědu a Ryžoviště tak zůstává ušetřeno nepříjemných mlh. Naopak, většinou v odpoleních hodinách, se při oblačném počásku mraky protrhají a vy si užijete pojezdu za slunečného počasí.

Pokud všechny tyto vymoženosti zklamou, máte spoustu možností, jak váš volný čas využít. Pokud na Rýži nefuní a je jasné počásko, můžete se vydat do blízkých terénů v okolí Pradědu, kde máte téměř 100% jistotu větru a sněhu. Můžete také využít služeb nespočtu lyžařských středisek v nejbližším okolí.  

 

Odpočívadlo na jednom z leteckých spotů na západě. Velké dík vesnici Ryžoviště a paní starostce.
Západ nad východním spotem...
Backcountry freeriding na západním spotu...

Terény kolem Ryžoviště mě natolik uchvátily, že zde pobudu celou letošní zimní sezónu. Přímo na spotu budeme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a vlastně celou zimní sezónu, dokud nám sníh neuplave na MKB:). Bude zde možnost ojet a otestovat novinku letošní sezóny Rapace Condor, nový Ikon Empire, nejnovější kity od Slingshotu, Murphyho SNK board, Mushow SNK Overálek a další vychytávky z Mushow nabídky. V těchto ideálních podmínkách budou probíhat i Papírovy SNK kurzy. Máte samozřejmě možnost využít ubytování přímo na spotu. Jak v našem Mushow Snowkiting Hausu, tak v ubytovacích zařízeních v okolí.

Pohled na východní svahy spotu. Sen každého snowkitera....

Pokud se rozhodnete tento luxusní terének navštívit, rádi poradíme, pokud budete při své první návštěvě na spotu tápat.

První snowkiting sessions máme již letos za sebou, tak doufáme, že zima se letos ukáže alespoň v takové síle, jako ta poslední.

Good wind a hodně powderu!

Switch

Vložil: admin, 05.11.2012

Komentáře

Alex
03.12.2014 v 23:01

Ahoj, jaky jsou ted aktualni podminky na Ryzi. Snih asi jeste neni, nebo? Aloha!

Odpovědět
Switch
04.12.2014 v 14:28

Dle infa dnes vse roztalo, vsude je nad nulou, sviti slunko...

Odpovědět
Stirius
30.09.2014 v 18:08

Ahojte, jsou tu docela staré příspěvky. Jak to vypadá na snad pomalu se chystající novou sezónu? Je teda vše v cajku? Přemýšlíme s přítelkyní se klidně někde v okolí ubytovat, je kde? Klidně tam budeme a podpoříme trochu místní. Ale chci mít trošku jistotu, že budu mít kde spát, vstát, kitovat, zajít na pivko, večeři a tak...

 

Díky.

Odpovědět
Switch
01.10.2014 v 10:01

Ahoj. O ubytku a zazemi na Ryzi jiz brzy v news zde na webu....

Odpovědět
josefsis
07.02.2013 v 10:17

Ahoj všem,

super lokalita a vše kolem něj. Zítra se chystáme s partičkou pojezdit tam u Vás.

Těším se Pepe

Odpovědět
Jura
19.01.2013 v 19:44

Dnes jsem měl poprvé možnost navštívit Rýžoviště....musím říci že to překonalo ve všech směrech moje očekávání...luxusní spot....prima místní lidičky...kterých se na závody přišlo podívat docela dost...Doufám že si to tam nějak neposerem...a "rejžováci"...nás tam budou rádi vidět i do budoucna...Mám v plánu se na tomto spotu vyskytovat častěji...a rád bych podpořil místní...proto bych uvítal někde informaci...kde nebo u koho by se na Rýžovišti dalo ubytovat....případně najíst..napít.....Díky Jura...

Odpovědět
BRONAS
16.01.2013 v 21:32

Bydlím v Ryži od malička a musím souhlasit s paní starostkou,že jsem ještě neslyšel ani jeden špatný názor nebo nějakou narážku,ze strany našich občanů.Ba naopak,od té doby co se tu začali prohánět kiteři,tak se spousta lidí zastavuje na ulici a pozoruje a obdivuje tento krásný sport. Nechápu jak může někdo kritizovat ježdění po zasněžených loukách a kit který je unášen větrem,určitě lepší jak řvoucí čtyřkola nebo kroska a nebo auto kterým jede myslivec až dolesa za svojí zvěří.Prosím ať se tihle lidé prudiči!!! raději zavřou doma a užírají se svou sobeckostí a závistí,prosím nebraňte naší obci v rozvoji a možnosti  zvyditelnit se a v neposlední řadě nechat vydělat našim podnikatelům.Všem kiterům chci popřát,ať se vám u nás líbí,ať mate dobrý a stálý  vítr a doufám,že Ryžoviště bude jednou mekou zimního sportu a pojmem pro všechny. Potřebujeme to jako sůl!!!!!!!!!!! Protože jak to níže anonymní kecal zmiňoval,jsme oblast s největší nezaměstnaností v SM kraji.Poďme to změnit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Díky  Broňa 

Odpovědět
Eva Lašáková
16.01.2013 v 14:27

Myslivci z Rýmařova Vás žádají o dodržení určitého odstupu od lesa z důvodu plašení zvěře.

Děkuji za pochopení...

Odpovědět
Eva Lašáková (web)
15.01.2013 v 12:01

Krásný sport, ale to co jsem se tady dočetla, opravdu nechápu. Přímo v Ryžovišti bylo podle policie za loňský rok vykradeno pouze jedno auto a to místnímu občanovi. Co se týče parkování v obci - pozemky k těmto účelům jsou s majiteli pozemků domluvené parc.č.753/2 a parc.č. 1961 část (bude upřesněna) a prý si tam můžeme zaparkovat třeba letadlo. Se zemědělci, kteří vlastní největší plochy pozemků na našem katastru jsem osobně mluvila a ani jeden nemá s tímto sportem problém. Z řad občanů jsem se do dnešního dne také nesetkala s nikým, kdo by si stěžoval. Na konci loňského roku jsem na schůzi honebního společenstva Výšina otevřela debatu o tomto sportu a opět bez připomínek. Když jsme řešili čtyřkolky, bylo to opravdu horší. A to jezdil i manžel. S přáním krásného a pohodového dne starostka obce Ryžoviště

Odpovědět
Čikora
12.01.2013 v 21:01

mate nejaky rozumny duvod proč me prispevky vyhazujete?

stacilo napsat dik za upozerni asi to nebylo to nejlepší tvůj prispevek stahujem.

to bych chapal čik.

Odpovědět
Switch
12.01.2013 v 21:13

Chlape, my tu fakt nechceme resit sracky. Jsme kiteboarding, snowkiting, wake komunita. Jezdenim se bavime, ne prudime. Nekolikrat jsem ti nabizel, ze se muzes stavit za mnou do Ryze a probereme, pripadne poresime, co by se ve vztahu k mistnim dalo delat, aby jsme  byli vsichni happy. Bez odezvy. Nabizim ti to znovu, dame spolu pojezd, ale nezlob se, pokud tady budes ANONYMNE plivat spinu, smazneme te zase. Dal bych to uz neresi.....

Odpovědět
Čikora
16.01.2013 v 12:32

neber to tak že jsem chtel rypat, ale primo na to miste kde jste staly bylo vykradeno 1 auto to druhe o kterem vim bylo stranske holubak pokud budu chtit jezdit spot  ryzoviste az stranske urcite rad využiji  možnosti parkovat na ryzi na mistech o kterych pise pí.Lašáková  nechat auto u cesty polonske zimě se mi nechce čik.

ta vykradena auta policajtům ani jeden nehlasil

Odpovědět
Switch
12.01.2013 v 02:19

Hugo, tady nepochodis. Hledas problemy kde nejsou a tady ti to nezerem.  Jestli chces cokoliv resit, ozvi se osobne, nevidim  v tom problem. Anonymne neni sance...

Odpovědět
XAXAP
09.01.2013 v 18:28

Switcháku, projeď katastr, zjisti čí jsou ty pozemky, domluv se s majiteli předem a máš klid. Ideální by bylo, kdyby to bylo celý obce nebo pozemkovýho fondu. Na pozemky vlastněné fyzickými osobami totiž neplatí "volný vstup", v mnoha příležitostech ani na ty vlastněné právnickými subjekty. Je nutné (lepší) to mít na papíře.

Jinak, do pár dní vyleze sumář právních kontextů na kiteboardingu, aby se nešířily hovadiny.


PS: ten sníh vám závidí celej západ Česka, tak tam budete mít asi husto. Byla by škoda o to přijít kvůlivá jednotlivejm pitomcům.

Odpovědět
Switch
09.01.2013 v 18:38

Vsechno se resi pres obec, osloveni majitele pozemku nemaji se snowkitingem na jejich pozemku zadne problemy. To jen parta kurburtu z Unicova si tady leci nejake sve mindraky z mladi.....

Odpovědět
XAXAP
09.01.2013 v 18:49

Tak hlavně, aby tam místní pochopili, že všichni kiteři nejsou trotli, i když na trotla narazej. Bo takhle už se o dva spoty přišlo.

Odpovědět
Čikora
10.01.2013 v 11:15

dotaz pro XAXAPA

trotli jsou všude je důležité je zveřejnit proto se Tě ptám: O které dva spoty se přišlo a hlavně mě zajímá důvod a hlavně JMENOVITĚ kdo se na tom a jakým spůsobem podepsal.Předem dík za odpovědˇ. S nárustem kiterů problémů dopravdy přibívá. S pozdravem ČEPRSO Čikora

Odpovědět
XAXAP
10.01.2013 v 21:15

Voni se ti zlobivci zrovna nelegitimují, takže jména jsou jen domněnky. Ale jde o dva voňavý land-spoty: Raná,kam nás už nepustěj vůbec a Milowitz, kde nás ořízli jen na velký akce a chtěj brutální ránu za pronájem a za polovinu původního placu. Prostě průšvih.

Odpovědět
orsy
08.01.2013 v 16:56

Pro zájemce o tuto lokalitu trochu ochlazení , tato oblast je snad nejchudší v republice,koncentrace ,,nepřizpůsobivých,,a nezaměstnaných  je zde šílená,za loňskou sezonu zde bylo vykradeno 12 aut ( jen co vím ) stylem šutrem do okna a vše pryč.Upozornění na to že auto není trezor je sice  paráda,ale když Vám seberou boty a bundu ve kterých jste přijeli a které sebou na spot neberete , tak Vám to moc nepomůže. I když v autě nic nemáte , tak výměna rozbitého okna je třeba 2500kč.

Rovněž si uvědomte , že všechny pastviny někdo legálně vlastní nebo užívá,riziko že mu ježdění vadí tu vždy je ,taky pokud zaparkujete mimo cestu na louce ( což je běžné u Stránského ) s tím že o nic nejde,tak je to velký omyl,honění po poli autem nebo taková proříznutá guma na autě taky moc nepotěší.( už se to taky stalo )

Jednoduše ..není to tak jak , se to zde idilicky prezentuje

Odpovědět
Switch
08.01.2013 v 17:35

Mas nejake doporuceni, radu, namet na zleseni, nebo chces na tomto spotu jezdit na tech 10x10km jenom a jenom sam? Bydlim v Ryzovisti, tak se muzes kdykoliv stavit a muzeme to i se starostkou probrat.  A myslim to vazne. Na internetu se nediskutuje spatne, ale osobni setkani je osobni setkani. Dojedes?

Odpovědět

Nový komentář:

anketa

Provozujete Wing Foiling?
MKB info
?>
login


Registrace

Zapomněli jste heslo?

Partners

design & web puradesign logo - web. stránky

rss newsNewsrss forumForum

Kontakt | Copyright © 2001-2022 Mushow.cz

mushow on facebook