up line

Mar Menor - bleskotrip do Španělska

Jednoho dne mě kontaktoval kamarád, což tak si udělat výlet do Španělska a spojit to s kitem a prohlídkou místních spotů. Slovo dalo slovo, u RyanAir bukujeme letenky a odlítáme směr Alicante. Po třech hodinách letu z Wroclavi (Honza je z Karviné a bylo to nejblíž) jsme na místě. Rychlá spojka Sylva, která se na místě stará o transféry, apartmány a českou hospu, je již na místě, nakládá nás do auta a odváží na apatmány do Torevieja, což je typické apartmánové město na východním pobřeží u středozemního moře. Musím říct, že i když jedeme na bydlení už po tmě, horko je tady teda slušné.


Day one - Los Narejos

Ráno se budíme, slunko svítí, horko jako kráva, ale co je hlavní, fouká. Hážeme cajky do auta a jedem prozkoumat první ze spotů, kite základnu ve městečku Los Narejos. Je hlášený jižní wind, což ještě umocňuje horké počasí, kdy i v šortkách se na vodě potíte jak sviň:) Fouká tady od rána do večera, v noci, prostě furt. Když se ptáte lokálů na to, jak je to s větrem v létě, tak to berte trošku s rezervou. Pokud totiž fučí na 13m kity, lokál vám řekne, že v létě je tu vlastně flauta a wind zero. Pravá korida tady dle místních nastává až s kitem velikosti 9 a menším. Tomu odpovídá i hustota na spotu, kdy ve 12 hod lezeme na vodu mezi prvními. Začínám na 13m2 Fuelu, kdy kolem 15 hod musím na jedenáctku a kdyby 7m2 Fuela nejezdila Silvie, tak bych ho určitě uživil, protože prostě „mám moc!“ Místní zvyklí na tuto situacion najíždí ve větším počtu až nyní a na spotu to houstne. Nicméně vždy si najdete místo na váš freestyle diktát. Tím, že fičí nezvykle sideshore od jihu, voda trochu čopuje. Na dně sem tam v písku narazíte na kameň, takže je třeba dávat trošku bacha. Jezdíme do večera a máme dost. Dáváme chill out v místní vyvoněné kitové základně s shopikem a barem, sprchou a nezbytným kompresorem. Po pivku vyrážíme na zhruba 10km vzdálené bydlení.

Pláž v Los Narejos
Pláž v Los Narejos
Stylová Kitebase se školou, shopem a barem
Stylová Kitebase se školou, shopem a barem
Los Narejos kitebeach
Los Narejos kitebeach

Day two, three – La Manga Flat

Další den chceme víc a tak vyrážíme na vzdálenější spot asi 70km od bydlení, nachazející se na uplném konci kosy La Manga. Celý cíp rozdělující moře a Mar Menor zátoku (Malé moře) měří zhruba 17km a cestu po něm si užíváte, i když to moc neodsejpá a to díky semaforům a kruháčům, kterých je tu nespočet, je se na co dívat. Obchody, štýlo restauračky a moře nalevo i napravo vás nenechají v klidu. Nicméně za chvíli jste na místě a nestačíte se divit. Pláž ideální na starty kitu, nikde nikdo a co je hlavní, obrovský flat o délce 5km s čistým větrem a vodou po kotníky, po kolena, po pás, přesně jak si to nadávkujete. Blíž u břehu méně a dál více vody. Každopadně dosáhnete ještě zhruba 200m od břehu, což je luxus. Místečko se nám tak líbí, že cestu tady absolvujeme další den znovu a to i proto, ze až na začátek La Mangy vede lux dálnice, takže na místě jste za chvíli. O5 wind zpočátku na velké, který se posléze změnil na vichr na 7-9m2 kity. Večer máme dost.


Další den odlétáme v 16 hod. a máme ještě naplánován pojezd. Wind jede furt, jenom tělo neslouží a tak kiting dneska vypouštíme. Za půl hoďky jsme v Alicante a za další 2,45hod přistáváme ve Wroclavi.

Mega flat na kose v La Manga
Mega flat na kose v La Manga
Příjezd je hódně do kopce
Příjezd je hódně do kopce
Ráj na zemi
Ráj na zemi
Místní kitebeach
Místní kitebeach
Dosáhnete ještě 200m od břehu
Dosáhnete ještě 200m od břehu
A jedeme freestylek
A jedeme freestylek
Frontroll grabik
Frontroll grabik
Další grab
Další grab
S-bend
S-bend
Back mobe
Back mobe
Silvi
Silvi
Hanys na flatu
Hanys na flatu
Čtyřprsťák
Čtyřprsťák
Mladý Hanys po dvoudenním kurzu
Mladý Hanys po dvoudenním kurzu
Tady se mi líbí
Tady se mi líbí
Flat s chaloupkou
Flat s chaloupkou
Silvi na dálnici
Silvi na dálnici
S-bend
S-bend
První pokusy o HP
První pokusy o HP
Raley
Raley
La Manga flat
La Manga flat
La Manga flat
La Manga flat
La Manga flat
La Manga flat
Další BM
Další BM
Grabík
Grabík
S lokálem
S lokálem
Další grabík
Další grabík
Raley
Raley
S-bend
S-bend
Shifty
Shifty
Backroll shifty
Backroll shifty
Na jedné straně flat a na druhé pure wave
Na jedné straně flat a na druhé pure wave
Vlny v La Manga
Vlny v La Manga
Další spotík na straně od moře
Další spotík na straně od moře
Asi nejlepší vlny u hotelu Galua
Asi nejlepší vlny u hotelu Galua
Je libo klasik surf?
Je libo klasik surf?

Závěr

Na tomto čtyřdenním bleskotripu šlo hlavně o to, prozkoumat lehce dostupný a hlavně levný kitespot na vlastní kůži. Samozřejmě jsme neprozkoumali vše. Spotů dokola Mar Menor je kolem desítky a vyjímečnost místa spočívá v tom, že zde můžete jezdit na jakýkoliv směr větru. Převládájící je v létě vítr z moře, tzv Levante a v zimě zase naopak z hor, silnější Poniente. Na Mar Menor se dá jezdit celoročně, v létě na šortky, podzim na short neo a v zimě klasický dlouhý neoprén. Na spotech najdete jak moře flat míst, tak vlny na mořské straně spotu. Na vlnky jsme se byli mrknout při odjezdu a potkali tady serfaře, kteří ojížděli místní vlny. Takže asi normálka. Pokud tedy některý ten den nefouká, nefučí, dáte výuku tohoto nejstaršího boardového sportu.


Animals na tripu: Hanys, mladý Hanys, Switch, Silvie

Typy a kalkulace:

Letenky

Lítá se do Alicante, což je zhruba půl hoďky od bydlení. Čekněte nejbližší letiště blízko vašeho bydliště. My letíme v říjnu z Bratislavy za 65 euro bez baglů. Společnost Ryan Air - www.ryanair.com


Boardbagy

Do 15 kg 15 euro jedna cesta, sport equipment 40 euro jedna cesta. Nicméně s lehkým bagem se do 15kg vlezete. Chce to jen přemýšlet. Dva kity a board do kitebagu, ploutvičky popřípadě i pady a strapy do příručního zavazadla. Oplatí se do letadla vzít spíše příruční batoh, protože buzeranti v Alicante jsou nesmlouvaví a šablonovitě cpou vytypované bágly do přípravku. Batoh protlačíte, pevný kufřík ne. Pokud neprojde, platíte. Pokud je váha kitebagu více než 15kg, platíte. Na palubě za jídlo a pití, platíte. Takže žrasoo sebou.


Autopujčovna

Můžete využít autopůjčovny u aprtmánů za 35 - 45euro a den, dle typu auta. Auta Hyundai, prostorné, ve čtyřku jsme se naskládali do auta i s báglama. Samozřejmě je možnost využití i jiných půjčoven.


Transfér z a na letiště

Zajistěn na apartmány a z aparmanu z5 na letiště. O apartmány a další věci se stará česky mluvící holčina jménem Sylva. S ní pořešíte i pujčovné auta. Cena 30-40 euro za jednu cestu a auto a 3 přepravované lidi.


Ubytování

Prostorné apartmány umístěny ve městě Torrevieja. Možnost ubytování pro 4-6 lidí, dle toho, jaký chcete konfort. Dvě ložnice po dvou lidech a rozkládací gauč v obýváku. Klima, televize, satelit, wi-fi připojení. Velká koupelna, kuchyň s veškerým příslušenstvím, velké terasa a pod apartmány bazén. Parkoviště v areálu za zavřenou, dálkově ovládanou bránou. Cajky tím pádem nemusíte vláčit na aparmán. Na apartmánu taky pračka a sušička. Vzdálenost na spot: 10 až 70km, dle spotu. Lze jezdit určitě i na plážích v Torevieje, ale to jsme v plné sezóně styl Riminy raději nezkoušeli. Zvýhodněná cena 80 euro za apartmán.

http://www.aldaspain.cz/


Jídlo

Hned u apartmánů Lídl, Burgerking atd. Vše za půl darma. Možnost zajet na plzničku do české hospy je po pojezdu luxusní záležitostí:)


Letenky: 65 euro

Bágly : 30 euro

Kára : 22-45 euro/den, 5-11 euro na osobu/den při čtyřech lidech v autě

Ubytování (zvýhodněná cena na říjen): 14-20 euro/noc/osoba při obsazenosti 4-6lidí, nebo 80 euro na apartmán

Transféry: 60-80 euro na auto = 20-27 euro na osobu tam i z5

Jídlo: Doma nežereš?:)

Kontakt na další info: info@mushow.cz, Zdeněk Pavlát (Switch) tel.608 858479

Apartmány v Torrevieja
Apartmány v Torrevieja
Apartmány v Torrevieja
Apartmány v Torrevieja
Flat Land Spain
Flat Land Spain
Dotazy a kecy
Jméno:
Text:
Anti-spam: shit
Od: Kubajz 18.8.2010 v 11:30:28
vypadá to pěkně....super info na pěkný spot:)
Od: Kubajz 18.8.2010 v 10:58:45
vypadá to pěkně....super info ne pěkný spot:)
Od: badys 18.8.2010 v 09:13:21
Pekný trípek a ještě lepší podrobný report. Tak díky chlapi.
Od: KAMO 17.8.2010 v 11:56:52
Tak to vypadá jako vymazlená lokalita za pár kaček! Super report! :-D
Od: lukash 17.8.2010 v 09:55:07
Hmmmmm, libi se mi :) Luxus... Chci taky!
Od: ZAlokal 17.8.2010 v 02:25:34
pekny report, zvlašť u pasáže "boardbagy" -palec hore, inak velmi spokojny spot
Od: Veja 16.8.2010 v 23:00:35
luxus !!! už se těším :o)

up line

DOZVI SE VÍC NA FACEBOOKU

MUSHOW KITESTORE BAZAR

AGIOS NIKOLAOS KITECENTER

Slingshot - tradice, síla, styl, kvalita

OAKLEY - The Best Eyeware Company

Red Bull -- http://www.redbull.cz

OPRAVY VAŠICH DRAKŮ V KRÁTKÉM ČASE - LITESERVICE.CZ

Partička kitových nadšenců z Ostravy

SK snowkiting, kiteboarding a landkiting portal

czech landkiting portal

windguru

Mushow Pro Camp Mar Menor

Mushow Pro Camp Mar Menor

Čuďa na Mauru

Switch na Sídlu

RPM 2011

czech snowkiting portal

KITEBOARDING MAR MENOR SPAIN - Ubytování

Penzion Beskyd v Rožnově pod Radhoštěm

Webcam a meření větru na Rozkoši - Surfcentrum u Milana

Lanové centrum Brno

Martin Haleš fotogalery

Snowkiting_ORLICKÉ_HORY-Chata_MILHOUSE

Ruben Len10 - SLINGSHOT

Aaron Hadlow - FLEXIFOIL

Arnette - Sunglasses and goggles http://www.arnette.com/

Yacht club Dyje Břeclav - Nové Mlýny, Pavlov

RICOH

IMPROMAT

FREESKIING PAGES

BONESHAKER

Honkytong board shop

TOPlist