mushow kitestore
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
 • header pic
Mushow Kitestore
forum/poslední
comments/poslední
bazar
Návštěvy
TOPlist

Víkend na Goczalkowicích

Navigace: mushow.cz / Foto a video / Víkend na Goczalkowi..

V sobotu se v Karviné odehrál wake pretěk (článek bude následovat) Winch Jam Vol.II. A jak je naším zvykem, spojili jsme příjemné s příjemným a zajeli na spot Goczalkovice, který je od Karviné vzdálen pouhých 20km. "Gočky" nás překvapily svoji rozlohou, která je určitě srovnatelná s největším mushowským jezerem. I když vlez při V-SV windu je trochu za stromy, vítr na vodě byl dalším překvápkem. Stabilní wind s rozptylem 7-8m/s nám dal vzpomenout na termiku na Lefkádě. Dalšími jezditelnými směry jsou J, JZ a Z. My si užili především páteční V-SV. V sobotu se mega ochladilo, zatáhlo a wind při zatažené obloze už moc nefungoval. Každopádně slušná alternativa, když u nás není do čeho píchnout. Mrkněte na pár ilustračních fotek, jakže to na spotu vypadá..

Switch

Vložil: admin, 07.04.2014

Komentáře

Menša
07.04.2014 v 10:13

musím potvrdit! pátek fakt luxusní wind! sobota shit... kosa a bezvětří..

Odpovědět
Igor
07.04.2014 v 09:45

Goczky jsou skvělé a tudíž profláknuté :) ale jsou od nás kousek a při teplém loňském podzimu to bylo nečekaně příjemné uzavření sezóny, mohu jen doporučit.

Odpovědět
Switch
07.04.2014 v 10:03

Překvapive velmi staly vitr pri tom V-SV. Jak je to s kvalitou vetru pri tech dalsich pouzitelnych smerech?

Odpovědět
Pavel
07.04.2014 v 10:55

V-SVV je na Gočkách jednoznačně nejstabilnější a zpravidla vychází podle WRF 9km na winguru. Škoda že sobota tak zklamala, buď tomu vadila ta oblačnost, nebo se ta výše posunula moc bokem. Ostatní směry už tak stabilní a spolehlivé nejsou, nejčastější je JZ. Tam už WRF 9  nefunguje, je teba aby byla na GFS aspoň 1 hvězda. Zase při J-Z směrech není problém s odjezdem od břehu. Směry od severu jsou pak nepoužitelné, na druhé straně kolem vody nevede cesta a není žádný rozumný přístup k vodě. Je třeba rovněž  brát v úvahu, že se jedná o nádrž na pitnou vodu. Poláci jsou na rozdíl od čechů celkem tolerantní, u nás by  kitování na nádrži s pitnou vodou vůbec možné nebylo. Zatím nás tam tolerujou, ale je třeba parkovat min. 50m od vody. Je třeba taky počítat s tím, že na vodě není žádná záchrana jako třeba na Mushowe a ze západní strany je ptačí rezervace, tam se na vodu nesmí.Občas dělají naschvály sedláci co jim patří pole kolem vody, je třeba se s nimi radši slušně domluvit, než přijít o přístup ke slušnému spotu.

Odpovědět
Satrej
07.04.2014 v 19:25

Zdarec,

trošičku to opravím a uvedu do reality dle 3 leté zkušenosti na tomto spotu.

V vítr - OK

SV vítr -  pouze pro zkušené ridery, fouká mírně od břehu. V žádném případě NE pro začátečníky.

JZ-Z - použitelný vítr, ale často nárazový a proměnlivý s velmi nejistou a  předpovědí. Na tento směr daleko lepší Otmuchowské jezero.

J - nefunguje 

JV - nefunguje

S-SZ - nepoužitelný (fouká od břehu)

Aloha

Odpovědět
Čikas (web)
08.04.2014 v 09:34

Nejezdím tam moc často ale naprostý souhlas na JZ -Z je to vždy loterka. Pojezd na jz-z na Otmuchowu naprosto nesrovnatelný , úplně jiná voda.Při 15m/s se tam vytvoří krásné čitelné !!koryta stejně jako na Mušově při čistém!! sz  v místě kde jezdí hodně ws - šikmo nad Huterem.

Odpovědět
Petr
21.07.2014 v 21:14

Nahodil by prosím někdo mapku, kde je spot a jak se tam dostanu? 

našel jsem tohle..

https://maps.google.pl/maps?q=49.976083,18.876871&num=1&t=k&z=18

Při severním větru bych se bááál:)

nedá se ještě z někama jinama např.od jihu?

Díky předem. 

Odpovědět
Pavel
22.07.2014 v 11:25

Dal jsi mapku na jiné jezero, Gočky jsou kousek níže, mezi Wislou Malou a Wislou Wielko jsou 2 místa kde se dá dostat k vodě, auto je třeba nechat dál od vody, je to nádrž na pitnou vodu! 

https://maps.google.cz/maps?bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.71198958,d.bGE,pv.xjs.s.cs.qtCmVzatenI.O&biw=1402&bih=789&dpr=1&wrapid=tljp140602081511810&q=wisla+wielka&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ei=zyzOU_2xLabh4QTsqYDwBQ&ved=0CAYQ_AUoAQ

Každopádně jak jde wind od severu  (západ - svv) tak tam nikdo nejezdí a z druhé strany se nedá dostat k vodě, na vodě není žádná záchrana a dostat se z druhé strany do civilizace je na hodně dlouhou procházku.

Odpovědět
anketa

Provozujete Wing Foiling?
MKB info
?>
login


Registrace

Zapomněli jste heslo?

Partners

design & web puradesign logo - web. stránky

rss newsNewsrss forumForum

Kontakt | Copyright © 2001-2022 Mushow.cz

mushow on facebook