Podzim je tady a začíná se ochlazovat. Pro leckterého kitera je to období klidu, kdy se čeká, až nakydá a rozjede se snowkiting. Popřípadě se nabízí možnost odfrčet na zahraniční spoty, kde teplota vody i vzduchu dosahuje šortkové teploty. Nicméně i u nás si můžete sezónu protáhnout. Jak? No tím, že se vhodně oblečete. Jedna moudrost říká, že není špatného počasí, když se kvalitně oblečete! :-) Ze své osobní zkušenosti to mohu jen potvrdit. Pojezd v chladných podmínkách nemusí být vůbec nepříjemný a při kvalitním ohozu si připadáte spíše jako u snowkitingu. Obecně platí, že v chladném počasí se oblečete do suchého neos, dáte session a po pojezdu se hned převlíkáte do „civilu“ a dom! Postávání na břehu v mokrých hadrech je značně nepříjemné, tož nač se cítit nepříjemně žejo. :-) Základem pro studený pojezd jsou tedy: kvalitní neoprén, kvalitní předohnuté rukavky, které neubírají na síle a kvalitní boty. Pokud jezdíte ve wejkovém vázku, možno taky zvážit 0,5mm neoprénové ponožky, které vám pojezd notně prodlouží. Níže se mrkněte na neoprén a rukavky z nabídky Ride Engine, které podporujeme, ale to není podstatné. Kvalitní vodní hadry vyrábí mnoho firem, výběr je jen a jen na vás.
1. Neoprén RideEngine 5/4, integrovaná kapuce, zip vpředu
Varianta 5/4 a to s ntegrovanou kapucí, která je v chladných dnech velká pomoc, protože přes hlavu utíká slušné množství tepla. Kapuce je součástí neoprénu, což má pár výhod. Jedna z nich je, že voda stékající po kapuci vám neteče za krk, ale stéká dále na neoprén. Pokud se mírně oteplí, můžete kapuci z hlavy sundat s tím, že ta vám krásně kryje celý krk až pod bradu a vzadu celou šíji. Pohyblivost není nijak ovlivněna. U normálních neoprénů máte krk většinou holý, což může být značně nepříjemné.
Další vychytávkou je termalux fleece vložka, která je umístěna v délce celého trupu a protažena až na stehna. Za celé ježdění mi bylo na tělo spíše horko, zima ani náhodou.
Velice podstatný je taktéž přední zip. Neteče vám tímto přes záda, což bývá u špatných neoprénů velmi nepříjemné. Hlavní vychytávkou předního zipu je vaše neskutečná pohyblivost (zip na zádech je tuhý a tím pádem pohyblivost ovlivňující) a to i v 5/4 neoprénu.
Nejsou rukavice, jako rukavice. U RideEngine přemýšleli a rukavky udělali tak, aby do nich prostě neteklo. Jak? Rukavky mají lepené švy, které nepropustí vodu. Další vychytávkou jsou na zápěstí vyvýšené lemy, které po převlečení rukávů neoprénu přes rukavice vodu do rukavek prostě nepustí. A jakmile z rukavic není průtokáč, světe div se, na ruce je vám teplo! A to klidně při déle trvajícím pojezdu. Další důležitou vychytávkou je ušití rukavek tak, že v „klidovém“ stavu jsou prsty rukavic mírně ohnuté. Nemusíte tak vynakládat sílu na jejich ohyb a svoji sílu tak při držení ráhna naopak šetříte.
V dnech následujících nás čeká ještě relativně teplé období. Než nastane doba 10/10 a chladnější, je čas se ještě připravit. Vyjít ze své komfotní zóny není občas vůbec špatné. Navíc se člověk otuží (imunita naroste), vyčistí hlavu a oprostí se od stresu, který je dnes díky nekonečným fake news pro některé ovčany denním chlebem. No probuzení již nehrají. Strach je špatný rádce. Je třeba jít životem dál a organizovat si jej dle svého přesvědčení. Třeba tím, že změníme své nastavení (naprogramování) a užijeme si pojezd i v chladném počásku. Realitu si každý tvoříme sám....
Krásné dny všem!
Switch
Vložil: admin, 19.10.2021
Komentáře
Žádné komentáře.